Kamień w pomieszczeniach sanitarnych – jak się go pozbyć?

Powszechna w naszych rurociągach twarda woda powoduje powstawanie nieestetycznego kamienia na elementach armatury. Firma sprzątająca może poradzić sobie z nim bez trudu, dzięki zastosowaniu odpowiednich produktów. W tym krótkim poradniku znajdziesz informacje na temat czyszczenia sanitariatów oraz gotowe propozycje sprawdzonej chemii gospodarczej do usuwania kamienia.

Dlaczego na sanitariatach powstaje kamień?

Uporczywy kamień i osad widoczny wewnątrz toalety może powstać z kilku powodów. Jednym z najpopularniejszych jest zbyt twarda woda, z której wytrącają się sole żelaza, manganu, magnezu i potasu. Efektem tego zjawiska jest nieestetyczny nalot tuż przy linii wody, którego trudno jest się pozbyć.

Kolejnym powodem występowania tego typu problemu jest zbyt rzadkie mycie sanitariatów. W takim przypadku dochodzi do nawarstwiania się kamienia, przez co jest on trudny do usunięcia.

usuwanie kamienia preparaty do sanitariatow

Zadaniem profesjonalnej ekipy sprzątającej jest pozbycie się tego typu plam i zacieków. W tym celu należy skorzystać z dobrych jakościowo preparatów do mycia sanitariatów. Które produkty sprawdzą się w tym przypadku najlepiej?

Chemia profesjonalna do sanitariatów - jaką wybrać?

Wśród licznych produktów chemii gospodarczej do użytku profesjonalnego warto wyróżnić te o szczególnej skuteczności. Przykładem takiego preparatu jest Amidocid, który radzi sobie dobrze z usuwaniem brudu z wapnia, kamienia moczowego, wodnego, a także rdzy. Tego rodzaju chemię profesjonalną można więc wykorzystać nie tylko do mycia toalety, ale również do kranów czy wanien.

Dobrym sprzymierzeńcem do walki z kamieniem w sanitariatach jest też płyn Sanitärreiniger EX + plus. Preparat na bazie kwasu fosforowego radzi sobie jeszcze lepiej z zanieczyszczeniami, ponieważ zawiera bardzo dużo składników aktywnych. Produkt nie tylko czyści, ale również pielęgnuje i dezynfekuje sprzątaną powierzchnię.

Odpowiednio dobrana chemia specjalistyczna gwarantuje, że usuwanie kamienia z sanitariatów staje się dużo łatwiejsze. Warto więc zaopatrzyć swoich specjalistów w sprawdzone preparaty do usuwania trudnych zabrudzeń i kamienia.

Współpraca

Współpraca w zakresie dystrybucji chemi DREITURM Bardzo wysoka jakość chemii DREITURM w połączeniu z rozsądną ceną i przejrzystymi warunkami współpracy to czynniki, które gwarantują naszym partnerom i klientom SUKCES. Rosnące zainteresowanie naszą ofertę oraz chęć sprostania wymaganiom naszych klientów skłania nas... Dołącz do nas

Skontaktuj się z nami

Biuro Handlowe TRZECIAK
09-400 Płock, ul. Dobrzyńska 49
tel./fax 24 262 34 44

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Dreiturm. Projekt i wykonanie: Hedea.pl