Utrzymanie czystości na basenie - jak wybrać odpowiednie środki czystości?

Utrzymanie basenu w należytej czystości ma ogromne znaczenie nie tylko ze względu na komfort, ale także na bezpieczeństwo. Zarówno woda, jak i najbliższe otoczenie basenu narażone jest na różnego rodzaju zabrudzenia, a także na zanieczyszczenie drobnoustrojami. Stosowanie odpowiednich środków czystości zapewni odpowiedni poziom czystości i sprawi, że korzystanie z niego będzie jeszcze przyjemniejsze.

W jaki sposób dbać o wodę w basenie?

srodki do mycia sanitariatow

Woda w basenie musi być regularnie dezynfekowana. Takie działania pozwolą skutecznie pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów. Środki przeznaczone do dezynfekcji wody bazują na aktywnym tlenie bądź chlorze. Dostępne są w formie tabletek, płynów lub proszków. Warto także stosować preparaty, które mają na celu zapobiegać rozrostowi alg. Wpływają one negatywnie na jakość wody oraz jej walory wizualne. Zaleca się również stosowanie odpowiednich środków koagulacyjnych, dzięki którym możliwe jest skuteczne usunięcie resztek zanieczyszczeń. Dzięki nim są one efektywnie wychwytywane przez pompy filtrujące.

Jakie środki stosować do czyszczenia przestrzeni wokół basenu?

W przypadku basenów krytych, z których korzysta codziennie wiele osób, ogromne znaczenie ma również właściwe utrzymanie czystości nie tylko wody, ale i całej przestrzeni wokół niego. Niezbędna do tego jest profesjonalna chemia do podłóg, która pozwoli utrzymać pływalnię w czystości. Tego typu preparaty bazują na skutecznych składnikach dezynfekujących, które zapewniają odpowiedni poziom higieny. Z kolei do utrzymania czystości w łazienkach oraz pod prysznicami niezbędny jest dobrej jakości preparat do mycia sanitariatów.

Do tego, aby kąpiel w basenie była przyjemna niezbędne jest utrzymanie czystości zarówno wody, jak i przestrzeni wokół niego. Dzięki temu osoby korzystające z niego mogą czuć się bezpiecznie i czerpać radość z tego rodzaju aktywności fizycznej.

Współpraca

Współpraca w zakresie dystrybucji chemi DREITURM Bardzo wysoka jakość chemii DREITURM w połączeniu z rozsądną ceną i przejrzystymi warunkami współpracy to czynniki, które gwarantują naszym partnerom i klientom SUKCES. Rosnące zainteresowanie naszą ofertę oraz chęć sprostania wymaganiom naszych klientów skłania nas... Dołącz do nas

Skontaktuj się z nami

Biuro Handlowe TRZECIAK
09-400 Płock, ul. Dobrzyńska 49
tel./fax 24 262 34 44

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Dreiturm. Projekt i wykonanie: Hedea.pl