Sprawdzone sposoby na czyszczenie fug

Jeśli zainwestowałeś w piękne płytki na ścianę lub podłogę, powinieneś pamiętać nie tylko o myciu ich powierzchni. Równie ważne jest regularne czyszczenie fug. Jeśli będą brudne, zepsują cały efekt. Jak utrzymać je w czystości? Sprawdź nasze wskazówki!

Czy musisz zainwestować w specjalny sprzęt?

Jednym ze sposobów na nieskazitelny wygląd fug jest czyszczenie parowe. Para wodna zmiękcza zabrudzenia, dzięki czemu łatwiej je usunąć. Na szczęście nie musisz inwestować w specjalny sprzęt, aby zastosować tego typu metodę. Wystarczy, że po gorącej kąpieli lub prysznicu przetrzesz fugi miękką ścierką.

czyszczenie fug

Jeśli na fugach pojawią się uporczywe zabrudzenia, sama para wodna nie wystarczy. W takiej sytuacji możesz sięgnąć po domowe sposoby np. mieszankę zrobioną z sody oczyszczonej i szarego mydła. Jednak nie zawsze takie połączenie pomoże Ci dokładnie wyczyścić fugi. Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się wszelkich zabrudzeń, postaw na chemię gospodarczą o odpowiednim składzie.

Jakich produktów używać do czyszczenia fug?

Ze względu na dużą wilgoć, jaka panuje w łazience, warto wybierać środki czyszczące, które nie tylko pomogą pozbyć się zabrudzeń. Dobrze jest zaopatrzyć się w produkty o właściwościach grzybobójczych.

W czyszczeniu fug zastosowanie znajdują również środki zawierające chlor. Sięgnij po nie, gdy przecieranie płytek i fug po tym, jak zgromadzi się na nich para wodna, okaże się niewystarczające. Najlepszym wyborem będą jednak profesjonalne środki dedykowane do czyszczenia fug, które znajdziesz w naszej ofercie.

Pamiętaj również o tym, że oprócz wysokiej jakości chemii gospodarczej potrzebne Ci będą gąbki oraz szczotki (najlepiej o półtwardym lub miękkim włosiu). Dobrym pomysłem będzie również zakup rękawic ochronnych, dzięki którym unikniesz podrażnień skóry.

Samo czyszczenie to nie wszystko. Jeśli chcesz wzmocnić fugi i dłużej cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem, nie zapominaj również o regularnej impregnacji.

Współpraca

Współpraca w zakresie dystrybucji chemi DREITURM Bardzo wysoka jakość chemii DREITURM w połączeniu z rozsądną ceną i przejrzystymi warunkami współpracy to czynniki, które gwarantują naszym partnerom i klientom SUKCES. Rosnące zainteresowanie naszą ofertę oraz chęć sprostania wymaganiom naszych klientów skłania nas... Dołącz do nas

Skontaktuj się z nami

Biuro Handlowe TRZECIAK
09-400 Płock, ul. Dobrzyńska 49
tel./fax 24 262 34 44

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Dreiturm. Projekt i wykonanie: Hedea.pl