Osad z kamienia – jak i dlaczego powstaje i jak się go pozbyć?

Osad z kamienia potrafi spędzać sen z powiek, ponieważ sprawia, że nawet najlepiej urządzona łazienka prezentuje się znacznie gorzej. Uporczywy osad może pojawić się zarówno na płytkach, toalecie, wannie, jak i drzwiach kabiny prysznicowej. Jakie są przyczyny jego powstawania i jak się go pozbyć raz na zawsze? 

Skąd bierze się osad z kamienia?

Odpowiednio dobrany preparat do mycia sanitariatów pomoże Ci skutecznie pozbyć się problemu, jakim jest osad z kamienia. Mimo wszystko warto wiedzieć, co jest jego przyczyną.

preparaty do sanitariatow

Za powstawanie osadu odpowiada twarda woda zawierająca dużo soli magnezu i wapnia. Pod wpływem temperatury wytrąca się z niej kamień. Nawarstwia się on w różnych miejscach m.in. na wannie, umywalce sprawiając, że wyglądają nieestetycznie.

Do wyboru masz dwie metody walki z brzydkim osadem: domowe oraz gotowe rozwiązania, takie jak preparat do mycia sanitariatów. Decydując się na pierwszą z nich, pamiętaj, że nie zawsze okaże się skuteczna. W przypadku osadu, który nawarstwia się od dłuższego czasu, będziesz potrzebować bardziej specjalistycznych produktów.

Co zrobić, aby przywrócić łazience dawny wygląd?

Jeśli nie masz pod ręką odpowiednich produktów przeznaczonych do usuwania kamienia, możesz sięgnąć po domowe sposoby np.:

  • ocet,
  • sok z cytryny,
  • sodę oczyszczoną wymieszaną z wodą.

Jednak bardziej skutecznym i wygodnym sposobem będzie użycie specjalistycznych produktów dostępnych w sklepach. Przed ich zastosowaniem zapoznaj się z krótką instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. Jeśli chcesz użyć danego preparatu do czyszczenia drzwi kabiny prysznicowej, sprawdź czy nadaje się do delikatnego szkła.

Używanie specjalistycznych produktów pozwoli usunąć nie tylko kamień, ale także inne nieestetyczne zabrudzenia. Inną zaletą jest to, że nie pozostawiają brzydkich smug. Przy zakupie zwróć uwagę również na przyjemny zapach preparatu – sprawi on, że Twoja łazienka będzie nie tylko czysta, ale i pachnąca!

Współpraca

Współpraca w zakresie dystrybucji chemi DREITURM Bardzo wysoka jakość chemii DREITURM w połączeniu z rozsądną ceną i przejrzystymi warunkami współpracy to czynniki, które gwarantują naszym partnerom i klientom SUKCES. Rosnące zainteresowanie naszą ofertę oraz chęć sprostania wymaganiom naszych klientów skłania nas... Dołącz do nas

Skontaktuj się z nami

Biuro Handlowe TRZECIAK
09-400 Płock, ul. Kostrogaj 14 A
tel./fax 24 262 34 44

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Dreiturm. Projekt i wykonanie: Hedea.pl