Środki do czyszczenia podłóg z dodatkiem polimerów – jak działają?

Utrzymanie podłóg w czystości jest bardzo ważne ze względów estetycznych, ale także bezpieczeństwa. Brudna posadzka jest siedliskiem bakterii. Jednak nie tylko jej utrzymanie w czystości jest ważne. Jeśli chcesz, aby wyglądała nieskazitelnie, równie istotne jest zabezpieczenie jej przed uszkodzeniem. Pomogą Ci w tym preparaty do mycia podłóg z dodatkiem polimerów.

Czym jest polimeryzacja podłóg?

srodki do mycia podlog

Mówiąc w skrócie, jest to proces, który ma na celu zabezpieczenie podłogi przed uszkodzeniem. Jest to szczególnie ważne w miejscach, gdzie przebywa dużo osób (np. w szkołach). Polimeryzacja wydłuża „żywotność” posadzki, co pozwala obniżyć koszty związane z jej wymianą.

Kolejną zaletą powłoki polimerowej jest to, że zmniejsza ryzyko matowienia, a także powstawania rys. Poza tym po zastosowaniu chemii do podłóg z polimerami, łatwiej jest utrzymać posadzę w czystości. Wszystko dzięki temu, że efektem polimeryzacji jest wypełnienie porów i rys, które są szczególnie podatne na wynikanie zabrudzeń.

Kiedy warto sięgnąć po preparaty do mycia podłóg z polimerami?

Zastanawiasz się, czy warto sięgnąć po preparaty zawierające polimery? Z pewnością tak, jeśli chcesz, aby podłoga dłużej zachowała swój nieskazitelny wygląd. Poza tym pamiętaj, że polimeryzacja ułatwi Ci jej utrzymywanie w czystości. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem produktów z polimerami, jeśli podłoga znajduje się w miejscu natężonego ruchu (np. placówce oświatowej, biurze dużej firmy).

W przypadku, jakich podłóg możesz sięgnąć po preparaty z polimerami? Znajdują one zastosowanie w przypadku m.in. winylu czy wykładzin PCV. Nie powinieneś ich jednak stosować tam, gdzie występują łączenia (np. w przypadku glazury). Używanie chemii do mycia podłóg z polimerami nie jest wskazane również przy powierzchniach, które są wrażliwe na działanie wody. Są to np. podłogi zrobione z drewna.

Współpraca

Współpraca w zakresie dystrybucji chemi DREITURM Bardzo wysoka jakość chemii DREITURM w połączeniu z rozsądną ceną i przejrzystymi warunkami współpracy to czynniki, które gwarantują naszym partnerom i klientom SUKCES. Rosnące zainteresowanie naszą ofertę oraz chęć sprostania wymaganiom naszych klientów skłania nas... Dołącz do nas

Skontaktuj się z nami

Biuro Handlowe TRZECIAK
09-400 Płock, ul. Kostrogaj 14 A
tel./fax 24 262 34 44

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Dreiturm. Projekt i wykonanie: Hedea.pl