Sprzątanie szkoły – jaki środek czyszczący do podłóg wybrać?

Miejsca, gdzie pojawia się dużo dzieci, takie jak szkoła wymagają szczególnej uwagi, jeśli chodzi o sprzątanie. Plamy na podłodze są tu na porządku dziennym. Ich pozbycie się jest ważne nie tylko ze względu na estetykę, ale i higienę. Sprawdź, jakie preparaty do mycia podłóg pomogą usunąć wszelkie plamy i ułatwią zachowanie czystości w żłobkach, przedszkolacz czy szkołach.

O czym należy pamiętać przy wyborze chemii profesjonalnej do sprzątania szkół?

Przy zakupie produktów służących do sprzątania należy wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność oraz cenę (choć niewątpliwie są one ważne). Ważna jest również specyfika danego miejsca. Inne preparaty sprawdzą się w domu, warsztacie, hali magazynowej, a jeszcze inne w placówkach oświatowych. O czym trzeba pamiętać, wybierając chemię profesjonalną do sprzątania szkół?

  • Odpowiedni dobór produktu do rodzaju podłogi – weź pod uwagę, z jakiego materiału wykonana jest podłoga w danym miejscu. Tam, gdzie pojawiają się panele drewniane, musisz zastosować inne środki niż w przypadku płytek w szkolnych łazienkach.
  • Bezpieczeństwo – istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tak dużej grupie dzieci znajdzie się choć jedno chorujące na astmę lub alergię. Dlatego preparaty stosowane w szkołach nie mogą mieć właściwości alergizujących, a także wywoływać podrażnień.
  • Właściwości antypoślizgowe – dzieci rozpiera energia. Aby zmniejszyć ryzyko upadków i związanych z nimi urazów, warto wybierać preparaty do mycia podłóg o właściwościach antypoślizgowych.

srodki do mycia podlog

Dobór produktów do czyszczenia w zależności od rodzaju podłogi

Szkoła to miejsce, gdzie znajdują się pomieszczenia o różnym przeznaczeniu. To sprawia, że materiały, z których zrobione są podłogi, nie są identyczne. Inne będą w przypadku korytarzy, klas, a jeszcze inne w  szkolnych łazienkach czy salach gimnastycznych. Jak dobrać chemię profesjonalną do rodzaju podłogi?

W przypadku podłóg drewnianych lakierowanych wybierz specjalny preparat przeznaczony do tego typu powierzchni. Dobrym rozwiązaniem będzie delikatny środek bez substancji, które powodują wytworzenie powłoki lub natłuszczenie powierzchni. Tego typu produkt nadaje się zarówno do podłóg drewnianych, jak i laminatowych. Warto zwrócić uwagę również na to, czy dany preparat jest przyjazny dla skóry dłoni.

A czego użyć do czyszczenia podłogi w szkolnych łazienkach, gdzie z reguły znajdują się kafelki? Wszystko zależy od tego, z czego są zrobione. Często są to płytki gresowe cenione za niską nasiąkliwość oraz wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Mogą znajdować się zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Do ich czyszczenia wybierz płyn do czyszczenia płytek ceramicznych. Jeśli pojawią się na nich zabrudzenia trudne do usunięcia, możesz sięgnąć również po specjalny płyn przeznaczony do gresu.

Podłoga w szkole ze względu na specyfikę miejsca musi być czyszczona częściej niż w przypadku mieszkań czy biur. Poza tym powierzchnia, która wymaga regularnego sprzątania jest zazwyczaj dużo większa. Dlatego w przypadku placówek oświatowych doskonale sprawdzają się skoncentrowane preparaty do mycia podłóg. Są one bardziej wydajne, dzięki czemu ich stosowanie pozwala obniżyć koszty.

Współpraca

Współpraca w zakresie dystrybucji chemi DREITURM Bardzo wysoka jakość chemii DREITURM w połączeniu z rozsądną ceną i przejrzystymi warunkami współpracy to czynniki, które gwarantują naszym partnerom i klientom SUKCES. Rosnące zainteresowanie naszą ofertę oraz chęć sprostania wymaganiom naszych klientów skłania nas... Dołącz do nas

Skontaktuj się z nami

Biuro Handlowe TRZECIAK
09-400 Płock, ul. Kostrogaj 14 A
tel./fax 24 262 34 44

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Dreiturm. Projekt i wykonanie: Hedea.pl