Tłuste zabrudzenia na posadzkach - jak je usunąć?

Klienci firm sprzątających to bardzo często właściciele warsztatów samochodowych, zakładów produkcyjnych, hal magazynowych. W takich miejscach kluczowe znaczenie ma utrzymanie czystości podłogi. Ekipy sprzątające często muszą mierzyć się z uporczywymi plamami po olejach lub smarach. Jaka metoda umożliwia dokładne pozbycie się tego typu zabrudzeń?

Trudne plamy na posadzce betonowej - usuwanie krok po kroku

W przypadku mycia betonowych posadzek należy pamiętać o dwóch czynnikach, które pozwalają skutecznie usunąć wymagające zabrudzenia. Mowa tu o wysokiej temperaturze oraz odpowiednio dobranej chemii gospodarczej. Zastosowanie tych dwóch czynników naraz sprawia, że usuwanie tłustych plam staje się znacznie skuteczniejsze. Jak więc dobrze pozbyć się uporczywych zabrudzeń z posadzki?

  • Przed myciem fragment należy usunąć wszystkie elementy wokół plamy lub zabezpieczyć je folią.
  • Na początek aplikuje się gorącą wodę ręcznie lub za pomocą myjki ciśnieniowej.
  • Następnie należy szorować plamę przy użyciu szczotki lub szorowarki jednotarczowej.
  • Później należy zaaplikować odpowiednią chemię do podłóg według zaleceń producenta.
  • Ponowne szorowanie powierzchni pozwoli w pełni usunąć tłuste zabrudzenie.
  • Na koniec należy zebrać brud i resztki powstałe podczas czyszczenia i wypłukać powierzchnię za pomocą ciepłej wody.

mycie posadzek

Powyższy proces sprawdzi się dobrze podczas sprzątania plam pochodzących ze smaru czy oleju. Za pomocą gorącej wody i odpowiedniego preparatu można pozbyć się zabrudzeń z betonowej posadzki znajdującej się w magazynie, powierzchni handlowej, a także w prywatnym domu.

Jakie preparaty do mycia posadzek wybrać?

Dobrej jakości preparaty do mycia podłóg nie tylko czyszczą, ale też pielęgnują powierzchnię. Odpowiednio dobrany produkt sprawia, że posadzka pozostaje czysta, a jednocześnie jej struktura nie ulega uszkodzeniu. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku może okazać się Duro Ex, przeznaczony do stripowania uporczywych zabrudzeń na różnych rodzajach powierzchni. Produkt można stosować zarówno ręcznie, jak i przy zastosowaniu maszyn myjąco-zbierających.

Współpraca

Współpraca w zakresie dystrybucji chemi DREITURM Bardzo wysoka jakość chemii DREITURM w połączeniu z rozsądną ceną i przejrzystymi warunkami współpracy to czynniki, które gwarantują naszym partnerom i klientom SUKCES. Rosnące zainteresowanie naszą ofertę oraz chęć sprostania wymaganiom naszych klientów skłania nas... Dołącz do nas

Skontaktuj się z nami

Biuro Handlowe TRZECIAK
09-400 Płock, ul. Dobrzyńska 49
tel./fax 24 262 34 44

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Dreiturm. Projekt i wykonanie: Hedea.pl