Na czym polega strippowanie podłóg?

Co zrobić, aby podłoga była pozbawiona zarysowań i wyglądała dobrze przez długi czas? Odpowiedzi na to pytanie szuka wiele osób zajmujących się czyszczeniem i pielęgnowaniem podłóg, w miejscach, gdzie zabrudzenia i zarysowania powstają wyjątkowo łatwo. Jeśli również się do nich zaliczasz, sprawdź jakie środki do mycia podłóg oraz strippowania wybrać, by zadbać o piękny wygląd podłogi.

Jaką funkcję spełniają powłoki polimerowe?

Zanim dowiesz się, na czym polega strippowanie i jakie środki czyszczące do podłóg się do niego nadają, należy wyjaśnić, co kryje się pod pojęciem „powłoki polimerowe”. Dobrze je znać, jeśli jesteś odpowiedzialny za czyszczenie i pielęgnowanie posadzek, w miejscach takich jak przedszkola i szkoły (a także w innych, które charakteryzują się dużym natężeniem ruchu).

polimeryzacja podłóg

Powłoki polimerowe stosuje się na powierzchniach zrobionych z różnych materiałów. Celem polimeryzacji jest poprawa wyglądu podłogi, a także zwiększenie jej odporności na uszkodzenia mechaniczne, powstawanie zabrudzeń i poprawa właściwości antypoślizgowych.

Zanim jednak podłoga zostanie poddana polimeryzacji, należy usunąć stare powłoki polimerowe. W tym celu przeprowadza się strippowanie.

Poznaj środki do mycia podłóg i strippowania

Strippowanie to proces, który należy przeprowadzić jeszcze przed polimeryzacją. Pozwala on na usunięcie starych powłok polimerowych i przygotowanie powierzchni pod położenie nowych warstw. W tym celu używa się specjalnych zasadowych środków przeznaczonych do strippowania.

Warto zainwestować w dobrej jakości produkty, których działanie jest na tyle mocne, że pozwalają na usunięcie starych powłok za jednym razem. Co więcej, jeśli czyścisz i pielęgnujesz podłogę w pomieszczeniach o dużej powierzchni i natężeniu ruchu, warto szukać środków, które można stosować w automatach myjących i wysokociśnieniowych myjkach strumieniowych. Dzięki temu strippowanie i polimeryzacja zajmą Ci mniej czasu.

Współpraca

Współpraca w zakresie dystrybucji chemi DREITURM Bardzo wysoka jakość chemii DREITURM w połączeniu z rozsądną ceną i przejrzystymi warunkami współpracy to czynniki, które gwarantują naszym partnerom i klientom SUKCES. Rosnące zainteresowanie naszą ofertę oraz chęć sprostania wymaganiom naszych klientów skłania nas... Dołącz do nas

Skontaktuj się z nami

Biuro Handlowe TRZECIAK
09-400 Płock, ul. Kostrogaj 14 A
tel./fax 24 262 34 44

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Dreiturm. Projekt i wykonanie: Hedea.pl